آرایش سگ

آرایشگاه حیوانات خانگی
آرایشگاه حیوانات خانگی
نوامبر 17, 2020
نمایش همه
آرایش سگ

آرایش سگ

آرایش سگ

آرایش سگ اساسا از آن‌جایی که ساختار شهری و اجتماعی و خانوادگی در کشور دچار تحول و دگرگونی شده و جامعه ما با پدیده‌ هایی مثل افزایش سن یا پیری جمعیت، مهاجرت نسل جوان به خارج‌ از کشور، مهاجرت جوان‌تر از شهرهای کوچک و روستاها به کلان‌شهرهایی مثل تهران و همچنین بالا رفتن خانواده‌ های تک‌نفره و… تمایل و نیاز شهروندان برای آداپت و نگهداری از حیوانات افزایش یافته است و در این بین گربه و آرایش سگ دو نوع گونه پرطرفدار برای هم‌خانه‌ شدن با انسان ‌ها هستند که قطعا نیاز به آرایشگاه سگ در تهران و آرایشگاه گربه در تهران را افزایش می دهند. البته با توجه به زندگی ‌های آپارتمانی امروز از آن‌جایی که گویا گربه ‌ها سروصدا و دردسر کمتری نسبت به سگ‌ ها دارند، در زمان انتخاب حیوان خانگی بیشتر مورد توجه قرار می‌ گیرند. آرایش سگ و حیواناتی مثل سنجاب و خرگوش و حتی میمون هم بعضا در خانه‌ های تهرانی ‌ها زندگی می‌ کنند. همه این ‌ها هم یعنی وجود آرایشگاه سگ در تهران و آرایشگاه گربه در تهران برای رسیدگی به وضعیت ظاهری و بهداشتی آرایش سگ این حیوانات و البته شهروندان مهم و ضروری هستند.

آرایش سگ

آرایش سگ

زمان نظافت و آرایش سگ

اگر موهای سگ شما بلند و ضخیم است، نیاز به برش خاصی دارد یا در حال آماده شدن برای نمایش سگ هستید، آرایش سگ ممکن است طول بکشد و اینکه دقیقاً چقدر طول می کشد تا سگ شما را نظافت کند، به جثه، نوع کت، سن او و همچنین به این بستگی دارد که به طور کلی تا چه حد از نظافت سگ شما پیروی کرده اید. هر چه مدت طولانی تری سگ را اصلاح نکنید، آرایش سگ و رسیدگی به آن سخت تر می شود. زیرا هنگامی که تشک ها و گره ها تشکیل می شوند، زمان لازم برای مسواک زدن، حمام کردن سگ و سشوار خشک کردن او بسیار بیشتر از زمانی است که مرتب او را نظافت کنید. البته در روند آرایش سگ و نظافت باید بتوانید در عرض 15 دقیقه او را مسواک بزنید و سگ‌های کوچک ممکن است خیلی سریع ‌تر انجام شوند که ممکن است ظرف 2 دقیقه یک برس سریع  با روکش بلند انجام شود و برخی از نژادهای به خصوص بزرگ و با پوشش سنگین ممکن است کمی بیشتر طول بکشد.

موارد مهم آرایش سگ

اگر سگ شما در حال حاضر دارای نواحی بد رنگ شده است، انتظار داشته باشید که آرایش سگ بسیار بیشتر طول بکشد و اگر می خواهید سگ خود را نتراشید، باید او را با احتیاط بیرون بکشید. برای بعضی سگ ها این می تواند تا 1.5 ساعت طول بکشد و مهم است که خشن نباشید و به سگ خود آسیب نرسانید و البته در هنگام آرایش سگ ها حمام کردن سگ با شامپو و نرم کننده نباید خیلی طول بکشد و هنگامی که او تا سطح پوست خیس شد، بدنش را با شامپو سخاوتمندانه کف کنید و آن را بشویید. برای برخی از سگ ‌هایی که دارای کت دوتایی هستند، باید مطمئن شوید که آب و شامپو به پوست آنها رسیده است که به عنوان مثال ، در هنگام آرایش سگ شپرد می تواند آنقدر ضخیم باشد که شستشوی سریع تا ریشه موها نمی رسد.

سشوار کشیدن سگ بعد از آرایش سگ مخصوصاً برای نژادهایی که مانند هاسکی ریزش موی زیادی دارند است و بسیار مهم است و یک سشوار قوی برای آرایش سگ موهای شل را به راحتی از بین می برد و برای آرایش سگ کوچک، سشوار کردن فقط 5-10 دقیقه طول می کشد و در آرایش سگ بسیار بزرگ و با پوشش سنگین مانند برندودل ممکن است 30 تا 45 دقیقه طول بکشد تا کاملا خشک شود. حتی اگر کار خسته کننده ای به نظر می رسد، در هنگام آرایش سگ از سشوار کشیدن چشم پوشی نکنید. این بهترین راه برای مقابله سریع با لایه زیرین مرده است و هرگز نباید موهای ضعیف را روی سگ خود رها کنید زیرا به سرعت در معرض مات شدن هستند. البته بسیاری از نظافت‌ کنندگان حرفه‌ ای سگ ها را در لانه‌ای قرار می‌دهند و با دقت یک سشوار را در جلوی آن قرار می‌دهند که به تنهایی سگ را خشک می کند.

آرایش سگ1

در روند آرایش سگ، بعد از حمام کردن و سشوار کشیدن وقت آن است که واقعاً سگ خود را پیرایش کنید از قیچی نظافت برای حالت دادن به خز توله سگ خود استفاده کنید که برای پودل ها، برش خرس عروسکی بسیار محبوب است.  در کلینیک آرایش سگ، می‌توانید از یک آرایشگر بخواهید که به شما کمک کند تا مدل را انتخاب کنید و این کار سختی نیست، اما شروع کردن ممکن است گاهی اوقات دشوار باشد و قیچی کردن و آرایش سگ شما 5 تا 20 دقیقه طول می کشد، بسته به اندازه او و اینکه چقدر کوتاه می خواهید کت او را داشته باشید زیرا مهمترین جنبه در مورد آرایش سگ و نظافت سریع این است که به طور منظم سگ خود را نظافت کنید. اگر سگ خود را هر چند روز یکبار مسواک بزنید کت او همیشه خوش فرم خواهد بود که هر چه مدت بیشتری برای نظافت سگ خود صبر کنید، انجام این کار بیشتر طول می کشد.

هرگز نباید در هنگام آرایش سگ خود خشن رفتار کنید زیرا می خواهید این کار را سریع انجام دهید و بسیاری از صاحبان سگ ها ترجیح می دهند سگ های خود را در مرکز آرایش سگ، نظافت کنند اما نگهداری حرفه ای سگ می تواند در وقت و انرژی شما صرفه جویی کند و مراقبت و حوصله زیادی لازم است تا یک سگ مخصوصاً سگ پشمالو، توله سگ یا سگی که مشکلات رفتاری دارد، نگهداری کنید. زیرا یک جلسه آرایش سگ حرفه ای معمولاً شامل مسواک زدن، حمام کردن و خشک کردن سگ است، همچنین با برس های تمیز و ضدعفونی شده و تیغه های گیره کوتاه می شود و آرایشگرها قبل از حمام، تشک‌ ها را شانه می ‌کنند و کف کردن سگ را با شامپو آسان ‌تر می ‌کنند. تکنسین های آرایش سگ، گوش های سگ را تمیز می کنند و علائم عفونت را بررسی می کنند و هنگامی که کت خشک می شود، در صورت نیاز یا درخواست ، سگ را کوتاه می کنند، قیچی می کنند یا تراشیده می شود.

مزیت های بهداشتی آرایش سگ

آرایشگران در روند آرایش سگ بیشتر سگ ها را روی چشم ها، نوک گوش ها و پایین پاها کوتاه می کنند و آنها ناخن های سگ را به طول راحت می برند، زیرا ناخن های بلند می توانند دردناک شوند که آرایشگران همچنین می توانند دندان های سگ شما را با خمیر دندان مخصوص سگ مسواک بزنند و اگرچه تمیز کردن منظم دندان ها نیز باید هر روز در خانه انجام شود و آن ها در هنگام آرایش سگ ابزار مناسبی دارند زیرا نظافت ‌کنندگان حرفه‌ ای تمام ابزار های مناسبی را دارند که سگ شما را به بهترین شکل ظاهر کند، از انواع مختلف  قیچی گرد گرفته تا میز نظافت قابل تنظیم دارند و آنها مجهز به شامپوهای غیر سمی و ملایم آرایش سگ برای سگ های مبتلا به حساسیت یا تحریکات پوستی یا کسانی که کک دارند هستند. بسیاری از آرایشگران آرایش سگ همچنین می‌ دانند که چگونه برای برش‌های نمایشی نژاد اصلاح کنند، که نیاز به توجه دقیق به جزئیات و آگاهی از نیازهای نژاد خاص دارد و هر چه موهای مرده بیشتری از سگ شما جدا کنند، کمتر روی فرش اتاق نشیمن خود پیدا خواهید کرد.

دفعات نظافت و  آرایش سگ شما به ترکیبی از متغیرها، از جمله نژاد ، طول و نوع پوشش، مدت زمانی که در خارج از خانه سپری می شود برای کثیف شدن و آب و هوا بستگی دارد و همچنین بستگی به این دارد که چگونه از یک حرفه ای بخواهید که سگ خود را نظافت کند زیرا یک برش کوتاه توله سگ ممکن است به این معنی باشد که برای چندین ماه سفر برگشت لازم نیست  و اینکه آیا احساس راحتی می کنید که نظافتی در خانه انجام دهید و البته هر شش هفته با سگ خود به یک متخصص مراجعه می کنید، بهتر است کمی نظافت را در خانه انجام دهید که باعث می شود که رفیق سگ شما سالم تر، راحت تر و لذت بخش تر زندگی کنید. همچنین برای توله سگ‌ها و سگ‌های جوانی که هرگز به صورت حرفه‌ای مرتب نشده‌اند، باید گام‌های آرام و تدریجی برای رسیدگی و مسواک زدن سگ خود بردارید، پاها و ناخن‌ها را لمس کنید و غذا بدهید و حتی سعی کنید یک مسواک برقی را در اطراف کت بکشید برای سگ‌هایی که نیاز دارند، بریده شود زیرا نظافت و  آرایش سگ یک تجربه پیوندی برای شما و سگتان است و این روند را برای درازمدت دلپذیرتر می شود.

مشاوره و هماهنگی