آرایشگر سگ

آرایشگر پت
آرایشگر پت
دسامبر 6, 2022
بهترین آرایشگر سگ در ایران
بهترین آرایشگر سگ در ایران
دسامبر 6, 2022
نمایش همه
آرایشگر سگ

آرایشگر سگ

آرایشگر سگ

سگ ها یکی از حیواناتی هستند که پس از رام کردن و تربیت کردن آن ها، می‌توان آن ها را به سرپرستی گرفت. برای نگهداری از سگ ها، تنها خورد و خوراک آن ها اهمیت ندارد بلکه نظافت و بهداشت آن ها نیز از اهمیت بسیار بالایی ب

رخوردار می‌باشد. یکی از اعمالی که به نظافت و بهداشت سگ ها مربوط می‌باشد، آرایش آن ها است که شامل اعمالی مانند کوتاهی مو، شانه کردن مو، کوتاهی ناخن، سوهان کشی ناخن، تمیز کردن دندان ها، تمیز کردن داخل گوش ها، حمام کردن و …، می‌باشد؛ آرایش سگ، کاری تخصصی است که نیاز به مهارت های خاصی دارد و بدون دارا بودن مهارت کافی، انجام کار آرایشگری سگ با موفقیت انجام نمی‌شود. آرایشگری سگ نیاز به دیدن دوره های آموزشی لازم در این زمینه دارد و باید دوره های کارآموزی لازم برای کسب تجربه گذرانده شود. برای بالا بردن کیفیت زندگی حیوانات خانگی مانند سگ و حفظ ظاهر مناسب آن ها، آرایشگری پت باید در فواصل زمانی مناسب انجام گردد. آرایش سگ توسط یک آرایشگر حرفه‌ ای، می‌تواند موجب کاهش آسیب های پوستی و ریزش موی سگ شود؛ بدین منظور انتخاب یک آرایشگر پت حرفه ای از ملزوماتی است که افراد دارای حیوانات خانگی مانند سگ، باید انجام دهند.

آرایشگر سگ

آرایشگر سگ

مزایای آرایش سگ

آرایش سگ توسط یک آرایشگر حرفه ای، دارای مزایای بسیاری است که از جمله آن‌ ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کوتاهی مو های سگ، باعث کاهش ریزش موی آن‌ ها می‌شود و از گره خوردن موها و آسیب دیدن آن جلوگیری به عمل می‌آورد. شانه کردن اصولی و کوتاهی موی سگ در زمان مناسب، به رشد بهتر موی سگ کمک کرده و باعث افزایش کیفیت آن ها می‌گردد. جدا کردن مو های آسیب دیده و گره خورده حیوانات خانگی، با شانه کردن موی آن ها در فواصل زمانی مناسب توسط افراد ماهر امکان پذیر می‌شود.

کوتاهی ناخن سگ و سوهان کشیدن آن ها به صورت اصولی باعث می‌شود که ناخن های تیز آن ها به افراد آسیبی نرساند و باعث زخمی شدن خود حیوان نشود. با توجه به میزان رشد ناخن حیوانات، زمان مناسب برای کوتاهی و سوهان کشیدن ناخن حیوانات مشخص می‌شود.

پاک کردن داخل گوش سگ در فواصل زمانی مناسب، باعث می‌شود گوش آن ها عفونت نکند و بهداشت آنها رعایت شود.

تمیز کردن دندان های سگ و مسواک کردن آن از خراب شدن دندان آن ها جلوگیری کرده به پاکیزه ماندن آن ها و حفظ بهداشت سگ کمک می‌کند.

کوتاهی مو باید در مدل های مختلف صورت گیرد تا باعث افزایش زیبایی ظاهری سگ شود. کوتاه کردن موی حیوانات خانگی به جلوگیری از ایجاد بیماری و شپش کمک می‌کند.

استحمام حیوانات خانگی در فاصله های زمانی کوتاه، باعث جلوگیری از ایجاد بیماری های پوستی در حیوانات خانگی مانند سگ می‌شود.

وظایف آرایشگر سگ

یک آرایشگر سگ در ابتدا باید بتواند ارتباط لازم را با حیوانات خانگی مانند سگ برقرار کند تا بتواند آرایش سگ را به خوبی انجام دهد. ویژگی همه سگ ها مانند یکدیگر نیست و بنابر نژاد آن ها خلقیات متفاوتی در آن‌ ها دیده می‌شود. سگ ها همچنین از نظر ظاهری و مدل آرایشی با یکدیگر تفاوت هایی دارند. آرایشگر سگ باید توانایی لازم را برای اجرای آرایش های متفاوت در سگ های مختلف را داشته باشد؛ برای مثال مدل و میزان کوتاهی مو برای سگ ها متفاوت است و بنابر نژاد آن ها، میزان رشد متفاوتی دارند. قبل از انجام خدمات آرایشگری سگ، ابتدا لازم است که برای جلوگیری از بیمار شدن آرایشگر پت، کارت واکسیناسیون و بهداشت سگ بررسی شود و پس از آن خدمات آرایشگری انجام گردد. از جمله خدماتی که یک آرایشگر سگ باید ارائه دهد و در انجام آن ها تسلط کافی داشته باشد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کوتاهی مو به صورت اصولی در طرح ها و مدل های مختلف بنابر ظاهر و نژاد آن ها، استحمام، شست و شوی مو، مسواک زدن دندان، برس کشیدن مو، کوتاهی ناخن، سوهان کشیدن ناخن، پاک کردن گوش و …، اشاره کرد.

انجام خدمات آرایشگری سگ باید توسط یک آرایشگر سگ حرفه ای و آموزش دیده صورت گیرد؛ چرا که یک فرد متخصص در این زمینه، آرایشگری سگ را به صورت اصولی انجام می‌دهد و در مدت زمان کوتاهی خدمات مختلفی را ارائه می‌دهد. یک آرایشگر سگ حرفه ای، نکات بهداشتی را حین آرایش سگ رعایت می‌کند و لوازم مورد نیاز آرایشگری را پس از هر بار استفاده تمیز و ضد عفونی می‌کند. یک آرایشگر سگ حرفه‌ ای، دوره های کارآموزی را به صورت اصولی گذرانده و آموزش های لازم را در این زمینه دریافت کرده است. کسب تجربه در زمینه آرایشگری سگ، به افراد در حرفه‌ ای شدن کمک کرده و باعث موفق شدن آن ها می‌شود. برای کسب مهارت های لازم در آرایشگری سگ، می‌توان دوره های خاص و ویژه‌ آرایشگری سگ را از طریق سایت ما گذراند و به یک آرایشگر سگ حرفه ای تبدیل شد.

مشاوره و هماهنگی