آرایشگر پت

قیمت آرایش حیوانات
قیمت آرایش حیوانات
سپتامبر 3, 2022
آرایشگر سگ
آرایشگر سگ
دسامبر 6, 2022
نمایش همه
آرایشگر پت

آرایشگر پت

آرایشگر پت

آرایشگری پت، شغلی است که در آن افراد به نظافت و بهداشت حیوانات خانگی و پت ها مشغول می‌شوند. حیوانات خانگی نیز مانند انسان ها نیاز هایی دارند که باید صورت تخصصی به آن ها رسیدگی شود. حیوانات خانگی مانند پرندگان، گربه و سگ، از جمله پت هایی هستند که در مورد توجه افراد مختلف قرار دارند و در بیشتر خانه ها دیده می‌شوند؛ به این علت آرایشگری پت به یک شغل مورد نیاز و ضروری تبدیل شده است. افراد برای حفظ سلامت و بهداشت پت های خود، به یک آرایشگر حرفه ای و متخصص پت احتیاج دارند. آرایشگر پت کار هایی برای سلامت و بهداشت پت ها انجام می‌دهند که از جمله آن ها می‌توان به کوتاهی مو، کوتاهی ناخن، سوهان کشی ناخن، پرس کشی مو، شست و شوی مو و مسواک زدن دندان های پت اشاره کرد. شغل آرایشگری مو می‌تواند در یک آرایشگاه تخصصی انجام شود و یا به صورت حضور در منزل صورت گیرد. لزومه داشتن این شغل، ارتباط خوب و مناسب با حیوانات خانگی می‌باشد.

آرایشگر پت

آرایشگر پت

مهارت های آرایشگر پت

آرایشگر پت باید دارای مهارت و توانایی های منحصر به فردی باشد تا بتواند اعمال لازم را انجام دهد و با حیوانات ارتباط برقرار کند. از جمله مهارت های لازم برای شخصی که آرایشگر پت می‌باشد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

آرایشگر پت باید به حیوانات علاقه داشته باشد و راه برقراری ارتباط با آن ها را بداند؛ چرا که در صورتی که فرد بتواند با حیوانات ارتباط خوبی برقرار کند، حیوان در حال آرایش شدن بی قراری نمی‌کند و فرد می‌تواند به صورت حرفه ای، اعمال لازم را بدون دردسر بر روی حیوان پیاده کند.

از دیگر مهارت های لازم یک آرایشگر پت می‌توان به دانستن اعمال آرایشگری تخصصی و اصولی اشاره کرد که نیاز به دوره دیدن و کسب تجربه می‌باشد. یک فرد برای آرایشگر پت شدن باید دوره های تخصصی ببیند و آموزش‌های لازم را دریافت نماید.

آرایشگر پت باید با نیاز و خلقیات حیوانات آشنا باشد تا بتواند بر اساس نیاز آن ها، اعمال لازم آرایشگری را انجام دهد؛ بدین منظور که بنابر ظاهر حیوان خانگی، اعمال لازمی که باید بر روی آن پیاده کند را بداند و انجام دهد. از آن جهت که حیوانات خانگی اخلاق های متفاوتی با یکدیگر دارند، لازم است نحوه رفتار تخصصی با هر یک از آن ها را تشخیص دهد و به کار ببرد.

آرایشگر پت لازم است نحوه آرایش های متفاوت را بداند و در صورت لازم بر روی هر حیوان یک آرایش متفاوت در نظر گرفته و بر روی آن ها پیاده کند. با دانستن نحوه آرایش های متفاوت، شخص تجربه های بسیاری در زمینه آرایشگری کسب می‌نماید و به یک آرایشگر پت حرفه ای تبدیل می‌شود.

اعمال آرایشگری پت

آرایشگری پت، دارای اعمالی به شرح زیر است:

کوتاه کردن موی حیوانات خانگی در مدل های مختلف، به منظور جلوگیری از ریزش موی آن‌ ها و مرتب شدن آن می‌باشد. کوتاه کردن موی حیوانات خانگی، نیاز به تخصص و مهارت دارد و نمی‌توان بدون آموزش دیدن و داشتن تجربه کوتاهی مو را انجام داد.

استحمام و شست و شوی اصولی موی حیوانات خانگی، از دیگر اعمالی است که یک آرایشگر پت باید بداند و انجام دهد‌. استحمام حیوانات خانگی باید به گونه ای باشد که باعث آزار حیوانات نشود و نظافت آن ها به طور کامل انجام شود. رعایت بهداشت حین استحمام پت، از الزامات انجام آن توسط آرایشگر پت می‌باشد.

از دیگر اعمال لازم که یک آرایشگر پت باید بداند و انجام دهد، شانه کردن موی حیوانات خانگی به صورت اصولی به منظور جدا کردن مو های آسیب دیده از بین مو های سالم که به یکدیگر گره خورده‌اند، می‌باشد. انجام این کار به منظور رشد بهتر موی حیوانات خانگی صورت می‌گیرد.

رشد ناخن حیوانات به صورت تیز بوده و به گونه ای است که می‌تواند به حیوانات و افراد آسیب برساند؛ کوتاه کردن و سوهان کشیدن اصولی ناخن حیوانات به گونه‌ ای که به ناخن آن ها آسیبی نرسد، از وظایف یک آرایشگر پت حرفه ای می‌باشد.

مسواک زدن دندان حیوانات خانگی به منظور تمیز کردن و جلوگیری از خراب شدن آن ها، یکی دیگر از وظایف یک آرایشگر پت می‌باشد که لزومه آن، دیدن آموزش های لازم‌ می‌باشد‌.

درآمد آرایشگر پت

یک آرایش پت بر اساس توانایی و مهارتی که در آرایشگری پت دارد، خدمات مختلفی را در این زمینه ارائه می‌دهد که بنابر ارائه خدمات و کیفیت آن ها، دارای درآمد می‌باشد. افراد هر چقدر در زمینه آرایشگری پت دارای تجارب و مهارت های بالاتری باشند، دارای درآمد بالاتری نیز هستند. یک آرایشگر پت می‌تواند با ارائه خدمات مختلف آرایشگری پت مانند: کوتاهی موی حیوانات خانگی در مدل های مختلف، شست و شو و استحمام، تمیز کردن گوش حیوانات، مسواک زدن دندان آن ها، کوتاه کردن ناخن، سوهان کشیدن ناخن و انجام اعمال دیگر آرایشگری پت، هزینه های مختلفی را دریافت نماید. یک آرایشگر پت موفق با درآمد بالا آرایشگری است که دوره های لازم را برای آرایشگری پت دیده است و مهارت های لازم را در این زمینه کسب نموده است. آرایشگر پت با ارائه کار خوب، مشتریان بیشتری را در این زمینه کسب می‌کند و در این زمینه موفق تر می‌شود.

مشاوره و هماهنگی